Hakkımda

1966 yılında Erciş’te doğan Nihat Çelik, ilk ve orta okulu Erciş'te bitirdikten sonra Van Ticaret Meslek Lisesi'nden mezun oldu. 
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş Meslek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nde öğrenim gördü. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü’nden mezun oldu. 
Vatani görevini Trabzon’da ifa eden Çelik, bir süre kamu kurumlarında görev yaptıktan sonra kamudan ayrılarak ticaret ve çiftçilikle iştigal etti. 
Erciş'in en büyük mahallesi konumunda olan Beyazıt mahallesinde 10 yıl boyunca muhtarlık yapan Çelik, Erciş Muhtarlar Derneği Şube Başkanlığı ve akabinde merkezi Ankara’da bulunan Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkan Yardımcılığına ve daha sonraki yıllarda da Genel Başkanlığa seçildi. Türkiye Muhtar Dernekleri Federasyonu’nun kuruluş çalışmalarını yürüttü ve yapılan ilk Genel Kurulda, Muhtar Dernekleri Federasyonu Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı’na seçildi.
1995 yılında Erciş Ziraat Odası Başkanlığına seçildi. Daha sonra sırasıyla Erciş Yüksek Öğrenimi Geliştirme Derneği Başkanlığına ve Erciş Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlığına seçildi.
2002 - 2003 yıllarında Türkiye Demokrasi Vakfı ve Avrupa Birliği Konseyi ile ortaklaşa yapılan, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş müzakere çalışmaları sırasında meslek gruplarının temsilcisi olarak sunmuş olduğu bilgi, deneyim ve tecrübelerinden dolayı, Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer tarafından takdir belgesi aldı. 
2004 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Partiden Erciş Belediye Başkan Aday Adayı oldu ve birinci sırada belediye meclis üyesi seçilerek bir dönem Erciş Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yaptı. AK Parti Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi'nde eğitimini tamamladı. 2011 yılı 24. Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Partiden Van Milletvekili aday adayı oldu. 
Tarım ve hayvancılığın bizzat içinde olan Çelik, 2006 yılında Van İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ni kurarak yapılan ilk genel kurulda Birlik Başkanlığına seçildi. Aynı yıl Ankara’da Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin kuruluşunda aktif rol alarak Geçici yönetim kurulu sonrasında yapılan görev dağılımında Merkez Birliği Muhasip Üyeliği’ne seçildi. 14 Temmuz 2007 yılında yapılan Genel Kurulda Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne Genel Başkanlık için aday oldu ve yapılan oylama sonucunda Genel Başkanlığa seçildi.
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin 2012 yılında yapılan genel kurulunda yönetim kuruluna seçilerek 2012-2016 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 24 Nisan 2016 tarihinde yapılan Merkez Birliğinin 3. Olağan Genel Kurulunda Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanlığına seçildi. 
Halen Erciş Ziraat Odası Başkanı, Van ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkanı ve TÜDKİYEB Genel Başkanı olarak görevlerini sürdürmekte olan Çelik, evli ve 10 çocuk babasıdır. 
Nihat Çelik; Bedeli ödenmiş dürüst bir yaşam...
 

Etiketler : Nihat Çelik , Nihat Çelik kimdir? , Erciş Ziraat Odası Başkanı