GENEL BAŞKAN ÇELİK SEKTÖRÜ KON TV´DE TARIM MASASINA DEĞERLENDİRDİ

GENEL BAŞKAN ÇELİK SEKTÖRÜ KON TV´DE TARIM MASASINA DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 30 Aralık 2021 tarihinde Kon Tv de Recep Cingöz'ün hazırlayıp sunduğu "Tarım Masası" programına katılarak gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkan Çelik programın başında yayınlarıyla küçükbaş hayvancılık sektörüne yaptığı hizmetlerin anısına program yapımcısı Recep Cingöz'e bir plaket takdiminde bulundu.

Çelik, genel kurul süreci ile ilgili sorulan soruya " Genel Kurulumuz tam bir demokrasi şöleni halinde geçti. Delegelerimden aldığım güçle hizmete devam edeceğim " dedi. 19-21 Aralık 2021 tarihinde Antalya'da gerçekleştirilen "15 yıl buluşması ve değerlendirme toplantısı " ile ilgili bilgiler de aktaran Çelik, başta Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr Yunus Kılıç olmak üzere HAYGEM Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile Bakanlığın her biriminden Daire Başkanları ve uzmanların toplantıya katılımından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Genel Başkan Çelik, 2021 yılının çok zor bir yıl olduğunu ancak buna rağmen üretime devam ettiklerini belirterek döviz kurlarının artışına dikkat çekmek üzere sahte dolar yakma eyleminde bulunduklarını dile getirdi.

Çelik, programda yetiştiricilerin, çobanların külliyede Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından misafir edilmesi talebini de ifade ederken üretim planlamasına ilişkin görüşlerini açıkladı. Çelik 2021 yılında yetiştiricileri zora sokan birtakım sorunların çözüme kavuştuğunu ifade ederek bir defaya mahsus olmak üzere yetiştiricilere hibe yem desteği verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bakanlığın çalışmalarına destek açısından STK'ların son derece önemli olduğunu vurgulayan Çelik, STK ların sorunları ortaya koyarken çözüm önerilerini de geliştirmeleri gereğine işaret etti.

Geleceğe yatırım amacıyla Tarım Bankası kurulması önerisini örneklerle açıklayan Genel Başkan Çelik, bu bankanın kurulması ve hayata geçmesiyle Dünyada süper güç haline gelebileceklerini söyledi.

Genel Başkan Çelik, programda sektörün birçok konusunda değerlendirmelerini yaparak yeni yıl mesajlarıyla programı sonlandırdı.Etiketler : Nihat Çelik