AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ KILIÇ´TAN ÇELİK´E ZİYARET

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ KILIÇ´TAN ÇELİK´E ZİYARET

Ankara- 19.10.2021 - AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Birlik Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran ve beraberindeki heyet Merkez Birliğine nezaket ziyaretinde bulunarak Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik ile bir araya geldiler.

Ziyaret esnasında bir konuşma yapan TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, AK Parti iktidara gelmeden önce küçükbaş hayvancılık sektörünün üveyin de üveyi olmadığını vurgulayarak " Küçükbaşı destekleme kalemi yoktu. Küçükbaşı kimse hatırlamıyordu. AK Parti hükümetleriyle küçükbaş hayvancılık desteklenmeye başladı. Artık yetiştiricilerimiz el üstünde değil baş üstünde tutuluyor. Dolayısıyla başta Sayı Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize, mevcut bakanımıza ve önceki bakanlarımıza katkılarından dolayı sektörüm adına teşekkür ediyorum. Sayın Vekilim zaman zaman sıkıntılarımızda önümüzü açmıştır, canlı hayvan ve küpesiz hayvan kesiminde bazı sıkıntılarımızı çözmüştür. Sayın vekilimiz bu hizmetleri hakka hizmet, bir ibadet anlayışıyla yapıyor. Allah’ın izniyle yapmış olduğu bu hizmetler adım adım daha da ilerleyecek. Sayın vekilimize bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tabi sorunlarımız bitmiş anlamına gelmez. ‘Hükümetimizden devletimizden destek bizden üretmek’ sloganıyla bizlerde yolumuza devam edeceğiz. " dedi.

Genel Başkan Çelik, en önemli sorunlardan birinin mera sorunları olduğunu ifade ederek " İl mera komisyonlarında küçükbaş hayvancılık temsil edilememektedir. Birliklerimizden bir temsilci Mera Komisyonlarında doğal üye olarak bulunmalıdır.Mera kanununda bu yönde değişiklik yapılması hususunu Sayın Vekilimden istirham ediyorum" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda Türkiye’nin çıtasını daha yükseğe çıkarmak için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu vesileyle de Bursa Birliğimizle her daim bir araya geliyoruz, istişareler yapıyoruz. Onlardan aldığımız talepleri, beklentileri gerek Bakanlıklarla gerek kamudaki kuruluşlarla görüşerek nihai bir sonuç almaya gayret ediyoruz. Bu noktada da önemli sonuçlar alıyoruz. Özellikle canlı hayvanların, küpesiz hayvanların kesime sevkedilmesi sorunluydu. Bu noktada özellikle şahsımın içinde bulunduğu yasa teklifiyle bunu nihayete erdirdik. Bu noktada AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaşımızın talebi neyse onun üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye devam ediyoruz. Başta koyun keçi yetiştiricileri olmak üzere her zaman üreticilerimizin yanındayız, destekçisiyiz"

Konuşmaların ardından Genel Başkan Nihat Çelik, Milletvekili Ahmet Kılıç'a günün anısına bir plaket takdiminde bulunurken, Bursa Birlik Başkanı Yıldırım Oran ise çoban koyun keçi maketi verdi.Etiketler : Nihat Çelik