GENEL BAŞKAN ÇELİK, ÜLKE TV NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

GENEL BAŞKAN ÇELİK, ÜLKE TV NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Ankara - 14.04.2021 - Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Ülke TV'de M. Mustafa Yıldız ile "Ülke'de Bugün" programının canlı yayın konuğu olarak küçükbaş hayvancılık sektörünün mevcut durumuna ilişkin birtakım açıklamalarda bulundu.

Programda Mustafa Yıldız'ın sorularını yanıtlayan Çelik, pandemi dönemine rağmen küçükbaş hayvan varlığının 6,5 milyon baş arttığını belirtti.

Çoban sorununa da değinen Çelik, "Küçükbaş hayvancılık bu ülkenin sigortasıdır. Hayvan varlığımızın artmasıyla birlikte çoban açığımız da bulunmaktadır. Çobanlarımız, yılın 365 günü, günün 24 saati yağmur çamur, kar kış demeden çalışmaktadır." dedi.

Çoban sorununun giderilmesi için her fırsatta küçük aile işletmelerinin önemini vurguladığını belirten Çelik şunları söyledi:

" Tarım ve Orman Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüze çoban sorununun çözülmesi adına Afgan çoban çalıştırma talebimizi ilettik. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile de yaptığım görüşme sonrasında Afgan çobanlara çalışma izni çıkarılması için yasal mevzuatların hazırlanması yönünde olumlu adımlar atıldığı yönünde bilgi aldık."

Ramazan ayında et fiyatlarının yükseldiği konusuna da değinen Genel Başkan Çelik, marketlerde ve kasaplarda günü birlik fiyat değişikliği yaşandığını aktardı.

Öncelikle bir tüketici olarak fiyat etiketlerinin günden güne değiştiğine şahit olduğunu belirten Çelik, herkesin elini vicdanına koyması gerektiğini ve denetimlerin artırılarak yapılmasını talep ettiklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.Etiketler : GENEL BAŞKAN ÇELİK , ÜLKE TV NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU