GENEL BAŞKAN ÇELİK, ETKİYAP PROJESİNİN LANSMANINA KATILDI

GENEL BAŞKAN ÇELİK, ETKİYAP PROJESİNİN LANSMANINA KATILDI

Erzurum - 12.03.2021 - Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Erzurum'da Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin teşrifleriyle gerçekleşen "Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamalarıyla Yaygınlaştırılması Projesi" açılış toplantısına katıldı.

Proje tanıtımına Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Erzurum AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, HAYGEM Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Erzurum Valisi Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de katılım sağladı.

Etçi ve Kombine Irkların Suni Tohumlama Uygulamalarıyla Yaygınlaştırılması Projesi (ETKİYAP) ile ülke ekonomisine 30 ayda 8,4 milyar katkı sağlanacağını açıklayan Bakan Pakdemirli, projenin ülke hayvancılığı için hayırlı olmasını diledi.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, lansmanın ardından "Projenin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, ülke tarımı ve hayvancılığına sağlamış olduğu katkıları, gerek şahsıma gerekse sektörümüze her zaman olan sıcak ilgi ve alakalarından dolayı Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. " ifadelerini kulladı.Etiketler : GENEL BAŞKAN ÇELİK , ETKİYAP PROJESİNİN LANSMANINA KATILDI