ÇELİKE "YILIN EN BAŞARILI MERKEZ BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI" ÖDÜLÜ VERİLDİ

ÇELİKE

Konya - 14.01.2021 - Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik’e KON TV’de Recep Cingöz tarafından hazırlanıp sunulan Tarım Masası programının canlı yayınında “Yılın En Başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı” ödülü verildi.

KON TV'de yayınlanan "Tarım Masası" programınca "2020 Yılının En'leri" kapsamında yapılan oylamalar sonucunda belirlenen "Yılın En Başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı" ödülü TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik’e verildi.

Recep Cingöz tarafından programın başlangıcında yapılan açılış konuşmasında “Tarım Masası gelenekselleşen 2020 yılı ödülleri sahipleriyle buluşuyor. İlk ödülümüz Yılın En Başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı ödülü Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Bilriği Genel Başkanı Sevgili Nihat Çelik'e halkın oylarıyla gitti. Ezici bir üstünlükle halkın oylarının yüzde 62,5'ini alarak 2020 yılının en başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı seçilen Sayın Nihat Çelik'i tebrik ediyoruz.

Neden "Yılın En Başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı" seçildi? Yetiştiricilerinin çok daha itibarlı olması, desteklerin artması, pandemi sürecinde ilk günden itibaren Sayın Bakanla konuşarak yetiştiricilerin en ufak bir sıkıntı yaşamaması için olağanüstü gayretler gösterdi. Bizim yetiştiricilerimiz de hakkı sahibine vermeyi sever. O yüzden bizde Tarım Masası'nın ilk ödülü olan En Başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı ödülünü kendisine takdim ediyoruz. Efendim bunu biz yetiştiriciler adına size veriyoruz. Hakkı teslim ediyoruz. Tebrik ediyoruz." ifadelerine yer verildikten sonra Genel Başkan Çelik’e ödülü takdim edildi.

Genel Başkan Çelik ödülünü alırken yeni yıla dair temennilerde bulunarak ödül ile ilgili şunları söyledi.

"Sayın Cingöz bende özellikle KON TV ailesine teşekkür ediyorum. Beni bu manevi ödüle layık gördüğünüz için. Asıl işin arka planında olan malumunuz 270 bin üyemdir. Bende bu ödülü 270 bin yetiştirici üyem adına şerefle gururla alıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun."

Genel Başkan Çelik, program sonrasında ise aldığı ödül ile ilgili olarak duygularını şöyle dile getirdi.

"KON TV ekranlarının sevilen ve ilgiyle takip edilen Tarım Masası programının 2020 Yılı Enleri ödülleri kapsamında en başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı seçilmiş olmanın onuru ve gururunu yaşıyorum.

Başta virüs salgını olmak üzere depremlerin, sel felaketlerinin ardı ardına yaşandığı oldukça zor günler geçirdiğimiz 2020 yılı için tüm olumsuz şartlara rağmen yılın en başarılı Merkez Birliği Genel Başkanı seçilmiş olmamın da benim için özel bir yeri ve anlamı olmuştur.

Bu ödül, bizim sorumluluğumuzu bir kat daha artırdı. 2021’de, 2020’yi de aşarak yapacağımız çalışmalar için bize şevk verdi.

Asıl başarının sahada gece gündüz, yağmur çamur, sıcak soğuk demeden çalışan, alın teriyle ekmeğini kazanan, ülkemizin gıda güvencesini sağlayan yetiştiricilerimizin olduğunun bilincindeyiz.

Bu ödülü, 270 bin Üyemiz, tüm yetiştiricilerimiz ve 80 il birliğim adına almam benim için bir şereftir.

Anlamı itibarıyla şahsıma verilen bu ödül, sektörüme karşı olan sorumluluğumu daha da artırmıştır. Önemli olan bu başarıların bir defaya mahsus değil artarak devam etmesidir. Ben de bu ödülün bana verdiği manevi haz ile sektörümün hizmetkarı olmaya devam edeceğim. Bakanlığımız ve Birliklerimden aldığım destek ve güçle yolumuza devam edeceğim.

Önümüzdeki süreçte de temel vazifem, her zaman bana destek veren ve çıktığım bu yolda bana inananların güvenini boşa çıkarmamak için daha çok çalışıp daha büyük başarılara imza atmak ve sektörümüzü daha iyi yerlere getirmek olacaktır.

Beni bu ödüle layık gören yetiştiricilerimize, vatandaşlarımıza, buna vesile olan KON TV ailesine, Tarım Masasına, program sorumlusu Sayın Recep Cingöz’e şahsım ve sektörüm adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

Genel Başkan Çelik, program süresince küçükbaş hayvancılık sektörünün 2020 yılını değerlendirirken, TARSİM sigortaları, çoban sorunu, tarımsal desteklerden kesilen stopaj vergisi, kırsala göçün önündeki engeller gibi sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve 2021 yılı hedef ve beklentilerini dile getirdi.

Program boyunca izleyiciler tarafından sektörün sorunlarına ilişkin çeşitli sorular gelirken büyük oranda da Genel Başkan Çelik’e tebrik ve destek mesajları geldi.  Etiketler : ÇELİKE "YILIN EN BAŞARILI MERKEZ BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI" ÖDÜLÜ VERİLDİ