BAKAN PAKDEMİRLİ GENEL BAŞKAN ÇELİK VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

BAKAN PAKDEMİRLİ GENEL BAŞKAN ÇELİK VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

Ankara - 29.12.2020 - Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik ve beraberindeki  Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ve Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş’un da hazır bulunduğu kabulde, küçükbaş hayvancılık sektörüne ilişkin konular ele alınarak çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu.   Bir saati aşkın süren kabulde, Genel Başkan Çelik, Bakan Pakdemirli’ye sektörel gelişmeler ve yapılan çalışmaların yanısıra sektörün sorunların çözümü noktasında taleplerini dile getirdi.

Genel Başkan Çelik, görüşmelerin sonunda, Bakan Pakdemirli’ye çiftçi, üretici ve yetiştirici dostu olması nedeniyle önce kutsal kitabımız olan Kur’an-Kerim ve ardından Sultan Alparslan’ın bir maketini takdim etti. Çelik takdiminde “  Sayın Bakanım, 270 bin yetiştiricim, 80 il birliğim ve sektörüm adına yönetim kurulu üyelerim olarak buradayız. Size 270 bin yetiştiricinin selamlarını saygılarını getirdim. Sektörümüze vermiş oluğunuz değerli katkıların anısına bu güzel vatanı bizlere emanet eden Sultan Alparslan'ın bir maketini takdim ediyorum. İnşallah daha güzel hizmetlere vesile olur. Tabiki siz bizim için çok değerlisiniz. Bizim için çok başarılı bir bakansınız ve şunu da açıkça ve samimi olarak ifade ediyorum,  siz 270 bin küçükbaş hayvan yetiştiricisinin gönlündeki tarihi bakansınız. Sizi sektörüm adına kutluyorum. Bu hediyemizi kabul ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bakan Pakdemirli’de “ Teşekkür ediyorum. Sultan Alparslan hakikaten benim için çok önemli. 2020 yılında Muş'taki Malazgirt kutlamaları çerçevesinde Sultan Alparslan'ın 400 dönümlük bir araziye çizilmiş dünyanın en büyük portresini bir traktörün otomatik kontrol sistemiyle çizmiştik. Bir dünya rekoruna imza atmıştık. Hem onu hatırladım bugün hem de bu değerli  hediyeyi sizden alıyorum. Teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu.

Genel Başkan Çelik ayrıca Bakan Pakdemirli’ye küçükbaş hayvancılık sektörünü sembolize eden bir kuzu takdiminde bulunarak “ Sayın Bakanım, sektörümüze verdiğiniz katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Her zaman emrinizde ve hizmetinizde olacağımızı bilmenizi istiyorum. 2021 yılının ülkemiz ve sektörümüz için çok daha başarılı geçmesi temennilerimle yeni yılınızı kutluyorum.” dedi.

 


Etiketler : BAKAN PAKDEMİRLİ GENEL BAŞKAN ÇELİK VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ