ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ BAŞVURULARINDA BİR ŞANS DAHA

ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ BAŞVURULARINDA BİR ŞANS DAHA
Ankara - 23.12.2020 - Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Koyun Keçi Bilgi Sistemi'ne (KKBS) çeşitli nedenlerle başvuru yapamayan yetiştiriciler için sistemin bir süreliğine tekrar açılacağı bilgisini verdi.
Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile yaptığı görüşmede neticeye ulaştıklarını kaydeden Genel Başkan Çelik, "Özellikle Covid-19 nedeniyle 2020 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme başvurularını zamanında yapamayan ve başvuru sürecini geçiren yetiştiricilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi ve desteklemelerden yararlanabilmeleri için Koyun Keçi Bilgi Sistemi (KKBS) 17-24 Şubat 2021 tarihleri arasında tekrar açılacak." dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı'na yapılan başvurunun Dr. Bekir Pakdemirli tarafından uygun görülerek onaylandığını ve Koyun Keçi Bilgi Sistemi'nin 17- 24 Şubat 2021 tarihleri arasında açılmasına ilişkin Bakanlık Olur’u alındığını ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Destekleme şartlarını taşımış olmalarına rağmen, çeşitli nedenlerden dolayı zamanında başvuru yapamamış olan yetiştiricilerimizin belirtilen tarihler arasında başvurması halinde, 6 Kasım 2020 tarihindeki Hayvan Bilgi Sistemi'nden (TÜRKVET) alınan KKBS'deki işletme ve hayvan bilgileri esas olmak üzere yürürlükte olan mevzuat hükümleri çerçevesinde 2020 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme Başvuruları İl Birliklerimizce kaydedilebilecektir.
Tüm Birliklerimiz ve yetiştiricilerimiz için hayırlı uğurlu olması dileklerimle, sorunlarımızın çözülmesi ve mağduriyetlerimizin giderilmesi noktasında bizleri her zaman destekleyerek yanımızda olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'ye ve HAYGEM Genel Müdürümüz Sayın Zekeriyya Erdurmuş'a şahsım ve sektörüm adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
80 İl Birliği, 270 bin yetiştirici ve Merkez Birliği olarak bizler de, hükümetimiz ve  Bakanlığımızın destekleriyle üretmeye devam ediyoruz."


Etiketler : ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ BAŞVURULARINDA BİR ŞANS DAHA