GENEL BAŞKAN ÇELİK TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A ANLAMLI HEDİYE

GENEL BAŞKAN ÇELİK TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A ANLAMLI HEDİYE
Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik TİGEM’e bağlı Polatlı Tarım İşletmesinde 26 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen 69. Geleneksel Hasat Bayramı etkinliklerine katılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a küçükbaş hayvancılık sektörü için farkındalık oluşturma amacıyla bir kuzu hediyesinde bulundu.
Hasat Bayramı etkinliklerinde, dikkat çekici bir görüntü de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik tarafından ‘Hasat’ isminde bir kuzu hediye edilmesiydi. Hasat ismindeki kuzuyla özel olarak ilgilenen Erdoğan, kuzu ve anasının koruma altına alınacağı talimatını verdi.
Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, günün anlamı ve önemini anlatması ve küçükbaş hayvancılık sektörü için farkındalık oluşturma amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Hasat’ isminde bir kuzu hediye ettiklerini söyledi. Hasat ismindeki kuzuyla birlikte ikiz doğum yapan anaç Anadolu Merinosu koyununu da Erdoğan'a takdim ettiklerini ifade eden Genel Başkan Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız hediye ettiğimiz koyun ve kuzuların koruma altına alınması yönünde talimat verdi" dedi. 
Ülkemiz tarımını coğrafyasını, iklimini ve toprak yapısını en iyi anlatan sözün ‘Buğdayla koyun gerisi oyun’ olduğunu vurgulayan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçükbaş hayvancılıkla özel olarak ilgilendiğini ve bunu ülke hayvancılığı açısından önemsediklerini söyledi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile sektörün kalkınması için koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Çelik, "Bugün burada buğday hasadı ile kutlanacak olan bayramın aslında ülkesi için üretmekten başka bir derdi olmayan tüm çiftçilerimizin bayramıdır. Bu bayramın özünde, faaliyet konusu ne olursa olsun tohumdan hasada kadar geçen sürenin emeği, alın teri vardır" dedi.
Böylesine önemli bir etkinliği düzenlemelerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Bakan yardımcılarına ve TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ile personeline teşekkür eden Çelik, "Tarım ve tarıma dayalı sanayi için tohumluk, damızlık ve hammadde üretmekle ve gen kaynaklarımızı korumak gibi çok önemli bir görevi yerine getiren TİGEM kuruluşumuzun, gerek bitkisel gerekse hayvansal üretim dallarında Anadolu'muza özgün tohumların ve yerli hayvan ırklarımızın üretime kazandırılması noktasında başarılı proje ve çalışmaları takdire şayandır" açıklamasında bulundu.


Etiketler : GENEL BAŞKAN ÇELİK TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN A ANLAMLI HEDİYE