MERKEZ BİRLİĞİNDEN BAKAN YARDIMCISI PAKDİL VE GENEL MÜDÜRLERE ZİYARET

MERKEZ BİRLİĞİNDEN BAKAN YARDIMCISI PAKDİL VE GENEL MÜDÜRLERE ZİYARET

Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde yapılan ziyaretler kapsamında; Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil başta olmak üzere, Personel Genel Müdürü Adem Dinç, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Durali Koçak, TAGEM Genel Müdürü Dr. Metin Türker, TİGEM Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan ile bir araya gelinerek çeşitli istişarelerde bulunuldu.

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik yapılan ziyaretlere ilişkin “ Merkez Birliği olarak yaptığımız ziyaretlerde yaklaşan kurban bayramı vesilesiyle yetiştiricilerimizin satış noktalarına naklettiği kurbanlıkların satılmaması halinde Bakanlığımız tarafından alımı yapılması veya kurbanlıkları getirdikleri ile göre nakliye bedelleri başta olmak üzere sektörümüzün A’dan Z’ye tüm sorunlarını iletme fırsatı bulduk. Çözüm önerilerimizle birlikte Bakanlığımızdan beklediğimiz taleplerimizi dile getirdik. Son derece olumlu geçen ziyaretlerde Bakan Yardımcımız Sayın Dr. Nihat Pakdil ve Sayın Genel Müdürlerimizin göstermiş oldukları yakın alaka ve ilgilerinden dolayı şahsım ve sektörüm adına kendilerine teşekkür ediyorum “ ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Çelik, ziyaretlerde Bakan Yardımcısı Pakdil ve Genel Müdürlere küçükbaş hayvancılığın sembolü haline gelen birer koyun keçi çoban maketi takdiminde bulundu.Etiketler : Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik ve beraberindekiler Merkez Birliği olarak 30 Haziran 2022 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığında bir takım ziyaretlerde bulunarak küçükbaş hayvancılık sektörüne ilişkin sorunlar ve taleplerini dile getirdi.