GENEL BAŞKAN ÇELİK ET FİYATLARI AÇIKLAMASINA ULUSAL TV DE YOĞUN İLGİ

GENEL BAŞKAN ÇELİK ET FİYATLARI AÇIKLAMASINA ULUSAL TV DE YOĞUN İLGİ

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Et fiyatları üzerine gazetelere yapmış olduğu açıklamalar Ulusal Televizyon kanallarında da yoğun ilgiyle karşılandı.

Ulusal Televizyon kanallarından, TGRT, HABERTÜRK, A HABER, A PARA, TV100, BBN TÜRK ve ULUSAL KANAL, Genel Başkan Çelik ile canlı bağlantılar kurarak veya stüdyoda konuk etmek üzere et fiyatları hakkındaki açıklamalara geniş bir şekilde yer verdi.

Diğer yandan yine ulusal TV kanallarından CNN TÜRK, NTV, SHOW TV, KANAL D, ÜLKE TV ve HABER GLOBAL de haber kuşaklarında Çelik’in görüşlerine yer verdi.

Genel Başkan Çelik, programlarda ete fahiş zam yapmaya kalkışan lobilerin olduğunu,  fahiş zamma karşı olduklarını ve üreticiden çıkan etin markette ve kasapta iki katına satıldığını söyledi.

Et fiyatlarını ülke genellemesinin ortalamasına göre söylediklerini belirten Çelik, “ Etin hepsi ayı tornadan çıkmıyor. Türkiye’de 58 milyon civarında bir küçükbaş hayvan potansiyelimiz var. Ortalama etin fiyatının 110 lirayı geçmemesi gerektiğini söylüyoruz. Bunun yanında pirzolanın fiyatının da 130 lirayı geçmemesi lazım. Ama maalesef vatandaş bunu daha pahalıya alıyor” dedi.

Programlarda daha birçok konuyu değerlendiren Genel Başkan Çelik, her zaman üretici ve tüketicinin yanında olacaklarını kaydetti.

Genel Başkan Nihat Çelik’in Ulusal TV’lerde yapmış olduğu açıklamaları detaylarıyla birlikte //turkiyekoyunkeci.org/tr/Video adresinden takip edilebilecektir.Etiketler : Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik , Et fiyatları üzerine gazetelere yapmış olduğu açıklamalar Ulusal Televizyon kanallarında da yoğun ilgiyle karşılandı.