TÜDKİYEB GENEL BAŞKANI ÇELİK, IPARD II KAPANIŞ TOPLANTISINA KATILDI

TÜDKİYEB GENEL BAŞKANI ÇELİK, IPARD II KAPANIŞ TOPLANTISINA KATILDI
Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, 06 Şubat 2020 tarihinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye'de IPARD II Programı'nın Danışmanlık Hizmetleri Tedbiri için Kapasite Oluşturma Teknik Destek Projesi Kapanış Toplantısı'na katıldı.
Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü, "Türkiye'de IPARD II Programı'nın Danışmanlık Hizmetleri Tedbiri İçin Kapasite Oluşturma Teknik Destek Projesi"nin kapanış toplantısında yaptığı konuşmada, eğitimin tarım sektörünün gelişmesi için temel unsur olduğuna dikkat çekti.
Özlü, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı 2 (IPARD-II) kapsamında, tarım danışmanlarına eğitim verildiğini belirterek, "Eğitimlerde danışmanlarımıza, çiftçilerin mesleki ve teknik bilgi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yatırımların yönlendirilmesi ve proje yönetimi gibi konularda bilgiler verildi. Yatırımlarımız tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarının iyileştirmesi, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi, pazarlanması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirmesi gibi birçok alanda devam etmektedir." diye konuştu.
Projeyle IPARD II Programı kapsamında çiftçilere verilen "Danışmanlık Hizmetleri" tedbirinin uygulanması konusunda kapasitenin artırılması, ücretsiz proje hazırlama hizmetlerinin sunulması, çiftçilerin, gıda işleyicilerinin ve kırsal toplulukların söz konusu programa başvurularının danışmanlık hizmetleri aracılığıyla artırılması amaçlandı.
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik toplantı sonunda, "Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Hasan Özlü şahsında projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese sektörümüze olan katkılarından dolayı teşekkür ederim. " ifadelerinde bulundu.
   


Etiketler : TÜDKİYEB GENEL BAŞKANI ÇELİK , IPARD II KAPANIŞ TOPLANTISINA KATILDI